Język obcy a rynek pracy

obraz - IMG_20170531_161914.jpg  obraz - IMG_20170531_163703.jpg  obraz - IMG_20170531_165851.jpg

31 maja 2017 roku rozpoczęliśmy w SJO cykl spotkań z naszymi absolwentami, pracującymi studentami oraz pracownikami różnych firm, którzy wykorzystują języki obce w swojej pracy i którzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami ze studentami naszego Uniwersytetu. W tegorocznej edycji Język obcy a rynek pracy wzięli udział:

1. Marcin Szymański – nauczyciel, filozof, podróżnik
2. Danuta Ożarowska – historyk, studia doktoranckie
3. Nikola Korniluk – studentka I roku logistyki, modelka
4. Daniil Kononenko, absolwent, pracownik Biura Wspierania Integracji UO

Wszyscy prezenterzy przygotowali ciekawe prezentacje okraszone zdjęciami, anegdotami, ciekawostkami z podróży i wskazówkami dotyczącymi sposobu, w jaki rozwijali swoje umiejętności językowe w zakresie nie jednego, ale nawet kilku języków, które zdołali opanować na poziomie pozwalającym kontynuować pracę za granicą oraz podróżowanie po świecie.
Spotkanie to z pewnością podniosło poziom motywacji konieczny do nauki języków obcych oraz pokazało, że język obcy (a najlepiej dwa lub więcej) to droga do pełniejszego i ciekawszego życia.