Wieczór "Witaj Fado" w SJO

obraz - PICT0095.JPG  obraz - PICT0070.jpg  obraz - PICT0064.JPG

26.04.2017 w sali koncertowej SCK-u odbyła się prezentacja Witaj Fado! autorstwa pani mgr Katarzyny Krupy-Walkowiak, wykładowcy języka hiszpańskiego Studium Języków Obcych.
Fado jest stylem śpiewu, który pochodzi z Portugalii i który choć uległ przeobrażeniom w ciągu wielu lat, nadal ma wielu zwolenników wśród wykonawców i odbiorców.
Pani Krupa-Walkowiak zaprezentowała wielu artystów, zarówno ich twórczość, jak i koleje losu, przedstawiła też slajdy pokazujące urocze zakątki Lizbony oraz innych regionów Portugalii.
Spotkanie ze studentami i wykładowcami uświetnił występ studentki UO, pani Vimali Vaidyan, która wzruszyła nas swoją interpretacją pieśni w stylu fado.
Ze względu na swoje walory poznawcze i estetyczne wieczór fado zostanie powtórzony w przyszłym semestrze.